Korsan Taksi Nedir?

Sivil araca sahip, taksimetresi olmayan, sabit fiyat tarifesi ile çalışarak geçimini sağlamaya çalışan çoğunlukla emekliler, iflas etmiş iş yeri sahipleri, üniversite öğrencileri, İş bulamamış gençler ve maaşı ile geçinemeyen insanların yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışarak  günlük harçlıklarını çıkardığı bir iş koludur.

Korsan Taksi Güvenli midir ?

Tamamen çalıştığınız durakla bağlantılıdır. Bazı duraklar Mesleki Yeterlilik Belgesi SRC zorunlu tutar ve çalışan personeli özenle seçerken bazıları aldıkları haftalık aidat bedeline önem gösterip denetleme yapmaz.

Korsan Taksi Konforlu mudur?

Genellikle eski model araçlar tercih edilir. Araç bakımları her araç sahibinin kendisine aittir. Denetim yine durak sahibinin özenine bağlıdır.

Korsan Taksi Kullanmanın Cezası Var mıdır ?

Korsan taksi işi yapan ve kullananlara ilgili yılda belirlenen tutarda para cezası uygulanmaktadır. Para cezasının peşin ödenmesi halinde indirim yapılmaktadır.

Korsan Taksi Sahibi İçin Ceza Ne Kadardır?

Aracı kullanan ve korsan taksi işi yapan kişi aracın sahibi ise ceza kesilmez ancak 60 gün kadar araç trafikten men edilir ve araçta yolcu varsa bu kişilere de para cezası kesilir.

Korsan Taksicilerin Talebi Nedir?

Korsan Taksi işi yapan kişiler Özel Taksicilik adı altında anılmak ve kanuni bir yasal düzenleme ile resmi olarak vergisini ödeyerek bu işe devam etmek istemektedirler. Avrupa’nın birçok ülkesinde yasal olan Özel Şöförlü Araç,  Anlaşmalı Taksi gibi hizmetlerini belirli denetim altında hukuki olarak gerçekleştirme hayali kurmaktadırlar.

İletişim ;

Ayhan Bey : 0533 121 3074

Ayhan Bey : 0538 066 2644

Korsan Taksi

tr_TRTurkish
Open chat
1
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?